Więcej niż jeden kot – czy dokocenie to dobry pomysł?

To pytanie zadaje sobie wielu kocich opiekunów. I słusznie, bo można trafić na bardzo sprzeczne opinie: od stereotypowego traktowania kotów jako zwierząt bezwzględnie samotniczych, aż po materiały wypełnione zdjęciami przytulonych do siebie kotów, opisujących ich bliskie relacje i  wzajemną przyjaźń. Hipotetycznie każda z tych opcji jest możliwa. Ale nie w każdych warunkach i nie w przypadku każdego kota. Dlatego nad tematem należy pochylić się nieco dokładniej.

Cavalier: Królewski przyjaciel

Ten miniaturowy spanielek to chodząca na czterech łapach miłość do ludzi. Praktycznie pozbawiony agresji, jest cudownym towarzyszem – na szczęście w dzisiejszych czasach jego przyjaźnią mogą się cieszyć nie tylko koronowane głowy.

Tylko dla koneserów – bulterier

Bulterier to pies, obok którego nie da się przejść obojętnie. Wiele osób zachwyca się jego niezwykłą urodą, ciałem gladiatora i wyjątkową głową. U innych wygląd bulteriera budzi lęk związany ze stereotypami dotyczącymi bulowatych, a jeszcze inni uśmiechają się na widok tej jajogłowej „świnki”.

Jak dbać o psie zęby?

Ładny uśmiech w życiu człowieka jest niebywale ważny. Chyba nikt z nas nie wyobraża sobie rozpoczęcia dnia bez dokładnego wyszorowania zębów. Wiemy, że to ważne nie tylko ze względów estetycznych, ale również zdrowotnych. Odkładająca się płytka nazębna, nieprzyjemny zapach, próchnica i inne choroby zębów mogą poważnie wpłynąć na stan naszego zdrowia lub uprzykrzyć nam życie. A jak to jest z dbaniem o higienę jamy ustnej naszych czworonogów?

Jak dbać o psią sierść?

Na pewno pamiętacie reklamę dużego producenta kosmetyków, w której pada slogan „jesteś tego warta”. Przekaz jest prosty: nieważne, czy jesteś gwiazdą filmową, pierwszą damą, prezesem w międzynarodowej korporacji, czy też nauczycielką, pielęgniarką, pisarką – zasługujesz na wyjątkowe traktowanie i masz prawo sprawiać sobie przyjemności. W przypadku psów obowiązuje dokładnie ta sama zasada.

Komendy w nosework

Zapraszamy na nowy cykl “Nosework dla każdego”, w którym Piotr Awencki – sędzia, zawodnik oraz trener Klubu Nosework Warszawa, przybliży najistotniejsze elementy treningu nosework wszystkim, którzy chcieliby rozpocząć swoją przygodę z tym sportem!

Jak nauczyć psa łapać frisbee w locie?

Piękna pogoda za oknem zachęca do wspólnych aktywności z psem! A skoro podstawy dogfrisbee ćwiczyliśmy już w naszych czterech ścianach – czas rozpocząć pierwsze zabawy na dworze! Jak uczyć psa łapania lecącego dysku, podpowie zawodniczka i trenerka dogfrisbee – Anna Radomska.

Żywienie kotów – fakty i mity

Żywienie to temat niezwykły. Z początku wydaje się prosty – przecież każdy potrafi nakarmić swojego kota! Jednak gdy przyjrzymy się mu bliżej, zauważymy wiele dziwnych, a czasem szkodliwych mitów – czasem powtarzanych przez nieświadomych opiekunów, czasem wykreowanych przez marketing produktów, których koty wcale nie powinny spożywać – z najbardziej znanymi mitami, dotyczącymi kociego jedzenia, rozprawia się Agnieszka Cholewiak-Góralczyk, zoodietetyczka i autorka książki „Nie dla psa (i kota) kiełbasa, czyli jak zdrowo karmić swojego zwierzaka”.

Czym jest IBD u psa?

Rozpoznanie choroby kryjącej się pod skrótem IBD u psów jest na porządku dziennym. To najczęstsza przyczyna przewlekłej biegunki lub wymiotów u psów i kotów. Choroba ta charakteryzuje się naciekiem komórek zapalnych na śluzówkę przewodu pokarmowego – jelita cienkiego, grubego bądź obu tych części. Jednak, aby dojść do takiego rozpoznania, trzeba przebyć bardzo długą drogę diagnostyczną.

Jak skutecznie przywołać psa?

Zatopieni w świecie wypowiadanych przez nas słów, zapominamy o tym, jak wiele można przekazać niewerbalnie. A przecież mowa ciała to „język ojczysty” naszych psów! Jak w łatwy sposób poprawić pracę nad przywołaniem? Zadbaj o to, aby Twoje ciało wysyłało czytelne komunikaty!

Co zrobić gdy pies je za szybko?

Czy zdarza się Wam, że podawanie smakołyka lub stawianie miski z posiłkiem kończy się wyciąganiem ręki z otchłani psiej paszczy? Niestety problem zbyt szybkiego, łapczywego jedzenia jest dość powszechny i warto zastanowić się, co może być tego przyczyną.