Dlaczego mówimy pieszczotliwie do psów?
Szczenięta reagują na pieszczotliwą mowę, ale dorosłe psy są bardziej wybredne. Francuscy naukowcy wykazali, że szczenięta pozytywnie reagują i chcą się bawić, kiedy puści im się nagranie zdań takich jak: „Kto jest dobrym pieskiem?”. Jednak dorosłe psy ignorowały taką przemowę.
Zimowe obi w domu z małym psem
Długie wieczory są świetną okazją do rozpoczęcia swojej przygody z obi! To również dobry moment na pracę nad detalami….
Suplementy na zimę dla psa
Zimą nasze czworonogi chorują częściej niż w sezonie letnim. Za odporność organizmu odpowiada układ immunologiczny, który możemy wspierać za pomocą prawidłowo zbilansowanej diety.
Jak dbać o sierść psa? Dekalog pięknego psa!
Szata zdobi psa i jest dumą opiekuna, jednak każde piękno wymaga troski. Czy pielęgnacja sierści to sprawa prosta, banalna, czy może trudna i skomplikowana? Wystarczą dobre nawyki, aby nasz pies zalśnił.
Husky – żywioł nie do zatrzymania
Pies zaprzęgowy nie musi być ułożony, wyszkolony tak, aby świetnie wykonywał komendy „siad”, „waruj” lub chodził przy nodze na spacerze. Pies zaprzęgowy musi być w pewnym stopniu „nieokiełznany”, a jego przedstartowej adrenaliny i wyrzutu energii nie powinno się tłumić.
Jak zadbać o psią sierść zimą?
W okresie jesienno-zimowym psiaki przygotowują się do mrozów i wymieniają futro na gęstsze i dłuższe. Odpowiednia pielęgnacja to dobre rozwiązanie nie tylko dla komfortu naszego psa, ale i kanapy!
Jaką rybę może jeść pies?
Współcześnie pojawia się wiele niepewności i obaw w związku z pozyskiwaniem surowców oraz zanieczyszczeniem środowiska. Jednak ryba to nie powód do obaw, tylko dobre źródło pełnowartościowego białka o wielu zaletach!
Spaczony apetyt
Psy mają naturę włóczęgów, lubią podążać śladem atrakcyjnych zapachów. Podczas wędrowania zarówno polują, jak i zbierają i zjadają resztki znalezionego pokarmu. Nie jest dla nich niczym obrzydliwym zjadanie nadpsutych szczątków. Inaczej ma się sprawa w podejściu do tematu przez człowieka. Zabraniamy psom zjadania z ziemi czegokolwiek, co nie pochodzi z naszej smakołykowej saszetki.
10 interesujących faktów o psach, o których nie wiedziałeś!
Chociaż psy żyją z nami od setek lat, cały czas poznajemy je. To niesamowite stworzenia, które zaskakują na każdym kroku. Sprawdź 10 interesujących i zaskakujących faktów o psach.
Kiedy zrobić przerwę w treningach?
Czas na regenerację organizmu podczas pracowitego roku jest nadal niedocenianym elementem sukcesu w sporcie i fundamentem zdrowego psiego ciała. Jak powinna przebiegać taka przerwa? Z pewnością nie na kanapie…
Siła delikatności: Jak osiągnąć wybitne wyniki w pracy sportowej z psem wrażliwym!
Gdy zobaczyłam po raz pierwszy mojego bordera pomyślałam, że będzie to szczególny pies. Nie sądziłam, że aż tak! Wyjątkowo…
Dlaczego pies szczeka?
Czy da się oduczyć psa szczekania? Gdzie leży przyczyna nadmiernej wokalizacji i jak znaleźć kompromis we wspólnej komunikacji opowiadają behawioryści Zosia Zaniewska-Wojtków i Piotr Wojtków.
Jak się bawić z psem?
Nie ma chyba osoby, która od czasu do czasu nie lubiłaby poszaleć ze swoim czworonogiem. Czy jednak każda zabawa…
Owoce i warzywa w diecie psa
Chociaż podstawą psiej diety musi pozostać mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego, warzywa i owoce to ciekawy dodatek, ze względu na wartość odżywczą, zawartość związków biologicznie czynnych oraz włókna pokarmowego – przekonuje dr Jacek Wilczak.
Czy psy rozumieją nasze emocje?
Okazuje się, że psy odczytują z twarzy – bądź pysków – ważne pod względem społecznym informacje w podobny sposób jak ludzie, koncentrując się przede wszystkim na oczach.
Wszystko co musisz wiedzieć o psim nosie!
Jeśli nie pozwalasz swojemu psu węszyć na spacerach, wyobraź sobie, że chodzisz po ulicach w spawalniczych okularach, których nie możesz zdjąć nawet wtedy, kiedy coś cię zainteresuje. Psi węch jest podstawowym zmysłem, którym twój czworonożny przyjaciel poznaje świat
7 zabawek dla szczeniaka, które musisz mieć
Wyczekiwanie malucha, kompletowanie wyprawki, wybieranie imienia – to nie lada przeżycie dla każdego psiego opiekuna. Dla szczeniaczków chcielibyśmy wszystkiego co najlepsze! Zatem jak dobrać idealne zabawki?
Jak wpływamy na psy podczas spaceru?
W jaki sposób nasze zachowanie wpływa na psy w trudnych dla nich sytuacjach? Badacze postanowili tym razem zająć się drugą stroną smyczy, czyli zachowaniem przewodników względem ich czworonożnych podopiecznych. Wyniki okazały się ciekawe, choć… bynajmniej niezaskakujące.
Jak wybrać odpowiedniego catsittera? Praca catsittera od kuchni
Praca catsittera staje się w Polsce coraz bardziej popularna. I nie ma w tym nic dziwnego, że chętnie z takich usług korzystamy. Pozostawienie pupila na czas wyjazdu opiekunów, często przysparza nam mniej lub więcej stresu. Jeśli nie mamy blisko zaufanej osoby, która mogłaby się zaopiekować kotem w trakcie naszej nieobecności, nasz kot nie jest przyzwyczajony do podróży i najlepiej czuje się w domu, to…catsitter jest fantastyczną opcją! Istotne jest jednak, żeby catsitter był osobą polecaną i zaufaną. Jak znaleźć odpowiednią osobę podpowie Wam dziś Magda Chowaniec – dyplomowana kocia behawiorystka oraz catsitterka. Magdę możecie kojarzyć z popularnego profilu na Instagramie @kociologia, gdzie uczy jak prawidłowo opiekować się kotami.
Jak wygląda trening flyballowy?
Marzysz o rozpoczęciu przygody z flyballem? Dziś opowiemy Wam o tym, jak wygląda kurs w drużynie Fractal Flyball Team,…
Czy Twój pies cierpi z powodu bólu brzucha? Zobacz, jak mu pomóc!
Ból brzucha u psa to jeden najczęstszych nieswoistych objawów, który towarzyszy szeregowi różnych chorób – począwszy od problemów żołądkowo-jelitowych, poprzez nowotwory, aż po problemy ortopedyczne. W każdej dziedzinie medycyny może pojawić się tzw. „ostry brzuch” jako niespecyficzny objaw choroby. Niektóre z nich są łagodne, ale inne mogą być zagrożeniem dla życia zwierzęcia.
Jack russell terrier – siła charakteru
Choć nosi imię swego twórcy, osoby duchownej, sam do świętych bynajmniej nie należy! To wszędobylski zawadiaka i uroczy łobuziak – nie ma takiej dziury, do której by nie wlazł, ani przeszkody, której by nie pokonał – czy to wspinając się, czy podkopując.
Czy można mieszać karmę suchą z mokrą?
Sucha karma czy mokra? – oto jest pytanie! A może obie? Każda z nich ma swoje zalety. Połączenie dwóch form posiłków może być doskonałym rozwiązaniem.
Trzy najczęstsze problemy treningowe w dogfrisbee
Niektóre problemy w treningu dogfrisbee potrafią przysporzyć zmartwień i zniechęcić do dalszej zabawy. Z którymi z nich spotykamy się najczęściej?