Więcej niż jeden kot – czy dokocenie to dobry pomysł?
To pytanie zadaje sobie wielu kocich opiekunów. I słusznie, bo można trafić na bardzo sprzeczne opinie: od stereotypowego traktowania kotów jako zwierząt bezwzględnie samotniczych, aż po materiały wypełnione zdjęciami przytulonych do siebie kotów, opisujących ich bliskie relacje i wzajemną przyjaźń. Hipotetycznie każda z tych opcji jest możliwa. Ale nie w każdych warunkach i nie w przypadku każdego kota. Dlatego nad tematem należy pochylić się nieco dokładniej.
Jak nagradzać psa? Zabawy z wykorzystaniem jedzenia.
Twój pies pluje jedzeniem, łatwo przegrywasz ze środowiskiem lub ukochaną piłką? W nagradzaniu nie zawsze chodzi o napełnienie żołądka…
Cavalier: Królewski przyjaciel
Ten miniaturowy spanielek to chodząca na czterech łapach miłość do ludzi. Praktycznie pozbawiony agresji, jest cudownym towarzyszem – na szczęście w dzisiejszych czasach jego przyjaźnią mogą się cieszyć nie tylko koronowane głowy.
Jak obcinać kotu pazury?
Kocie pazury pełnią wiele istotnych funkcji, umożliwiając m.in. skuteczne polowanie czy obronę. W bezpiecznych, domowych warunkach, warto jednak zadbać o ich regularne przycinanie.
Czy kastrować psa? Fakty i mity.
Ostatnio temat kastracji powrócił w licznych dyskusjach. Najnowsze badania mówią o nowych faktach, o których powinno się wiedzieć podejmując decyzję o kastracji psa.
FIP – nowe możliwości wkrótce na wyciągnięcie ręki?
FIP – to słowo, którego nie chce usłyszeć żaden koci opiekun. Jeszcze do niedawna był to wyrok dla kota. Jednak od pewnego czasu w terapii stosowane są nowe substancje chemiczne, które dają nadzieję na przeżycie.
Tylko dla koneserów – bulterier
Bulterier to pies, obok którego nie da się przejść obojętnie. Wiele osób zachwyca się jego niezwykłą urodą, ciałem gladiatora i wyjątkową głową. U innych wygląd bulteriera budzi lęk związany ze stereotypami dotyczącymi bulowatych, a jeszcze inni uśmiechają się na widok tej jajogłowej „świnki”.
Jak dbać o psie zęby?
Ładny uśmiech w życiu człowieka jest niebywale ważny. Chyba nikt z nas nie wyobraża sobie rozpoczęcia dnia bez dokładnego wyszorowania zębów. Wiemy, że to ważne nie tylko ze względów estetycznych, ale również zdrowotnych. Odkładająca się płytka nazębna, nieprzyjemny zapach, próchnica i inne choroby zębów mogą poważnie wpłynąć na stan naszego zdrowia lub uprzykrzyć nam życie. A jak to jest z dbaniem o higienę jamy ustnej naszych czworonogów?
Czy małemu psu potrzebna jest kondycja?
Opiekunowie mikropiesków nie przywiązują szczególnej uwagi do budowania kondycji swoich pupili. Rzadko bowiem możemy spotkać w psich sportach przedstawicieli małych ras. Tylko pojedyncze osobniki trenują czy startują w zawodach.
Jak dbać o psią sierść?
Na pewno pamiętacie reklamę dużego producenta kosmetyków, w której pada slogan „jesteś tego warta”. Przekaz jest prosty: nieważne, czy jesteś gwiazdą filmową, pierwszą damą, prezesem w międzynarodowej korporacji, czy też nauczycielką, pielęgniarką, pisarką – zasługujesz na wyjątkowe traktowanie i masz prawo sprawiać sobie przyjemności. W przypadku psów obowiązuje dokładnie ta sama zasada.
Komendy w nosework
Zapraszamy na nowy cykl “Nosework dla każdego”, w którym Piotr Awencki – sędzia, zawodnik oraz trener Klubu Nosework Warszawa, przybliży najistotniejsze elementy treningu nosework wszystkim, którzy chcieliby rozpocząć swoją przygodę z tym sportem!
Jak nauczyć psa łapać frisbee w locie?
Piękna pogoda za oknem zachęca do wspólnych aktywności z psem! A skoro podstawy dogfrisbee ćwiczyliśmy już w naszych czterech ścianach – czas rozpocząć pierwsze zabawy na dworze! Jak uczyć psa łapania lecącego dysku, podpowie zawodniczka i trenerka dogfrisbee – Anna Radomska.
Żywienie kotów – fakty i mity
Żywienie to temat niezwykły. Z początku wydaje się prosty – przecież każdy potrafi nakarmić swojego kota! Jednak gdy przyjrzymy się mu bliżej, zauważymy wiele dziwnych, a czasem szkodliwych mitów – czasem powtarzanych przez nieświadomych opiekunów, czasem wykreowanych przez marketing produktów, których koty wcale nie powinny spożywać – z najbardziej znanymi mitami, dotyczącymi kociego jedzenia, rozprawia się Agnieszka Cholewiak-Góralczyk, zoodietetyczka i autorka książki „Nie dla psa (i kota) kiełbasa, czyli jak zdrowo karmić swojego zwierzaka”.
Jak szkolić małe psy?
Podejmując się szkolenia mikropsa warto wiedzieć o kilku zagadnieniach, które w przyszłości będą miały duże znaczenie, a które w pierwszym momencie nie są wcale takie oczywiste.
Odetchnij i odpuść, czyli jak żyć z psem reaktywnym?
Jak rozumieć popularne słowo „reaktywność”? Jak wpierać psa w trudnych sytuacjach, pozostawiając mu jednocześnie przestrzeń na samodzielną naukę? I co wspólnego ma z tym wszystkim umiejętność odpuszczania? Na te i inne pytania odpowiadają behawioryści – Zosia Zaniewska-Wojtków i Piotr Wojtków.
Czym jest IBD u psa?
Rozpoznanie choroby kryjącej się pod skrótem IBD u psów jest na porządku dziennym. To najczęstsza przyczyna przewlekłej biegunki lub wymiotów u psów i kotów. Choroba ta charakteryzuje się naciekiem komórek zapalnych na śluzówkę przewodu pokarmowego – jelita cienkiego, grubego bądź obu tych części. Jednak, aby dojść do takiego rozpoznania, trzeba przebyć bardzo długą drogę diagnostyczną.
Jak skutecznie przywołać psa?
Zatopieni w świecie wypowiadanych przez nas słów, zapominamy o tym, jak wiele można przekazać niewerbalnie. A przecież mowa ciała to „język ojczysty” naszych psów! Jak w łatwy sposób poprawić pracę nad przywołaniem? Zadbaj o to, aby Twoje ciało wysyłało czytelne komunikaty!
Co musisz wiedzieć o karmach z jagnięciną dla psa?
Jagnięcina to jeden z najbardziej preferowanych przez opiekunów smaków karm dla psów – ze względu na potencjalną alergię pokarmową pupila lub gdy nasz czworonożny przyjaciel ma wrażliwy układ pokarmowy.
Jak pracować z mikro psem?
Obedience czyli posłuszeństwo. W kontekście mikro psów to termin, o którym niesłychanie często się zapomina. Wielu opiekunów nie widzi potrzeby uczenia psów małych ras czegokolwiek, a przecież są one świetnym materiałem do szkolenia!
Wszystko, co musisz wiedzieć o odrobaczaniu psów
Czy odrobaczać „profilaktycznie”? Jak i po co badać kał? Wielu psich opiekunów zadaje sobie, a także specjalistom te pytania.
Niezbędne porady: jak zapobiec lękowi u psa
Jak objawia się psi stres? Czy każdy stres i lęk wymaga podawania preparatów uspokajających? Jak pomóc naszym zwierzakom? I czy istnieje pigułka na szczęście?
Co zrobić gdy pies je za szybko?
Czy zdarza się Wam, że podawanie smakołyka lub stawianie miski z posiłkiem kończy się wyciąganiem ręki z otchłani psiej paszczy? Niestety problem zbyt szybkiego, łapczywego jedzenia jest dość powszechny i warto zastanowić się, co może być tego przyczyną.
Najciekawsze psie sztuczki
Kto nie chciałby, aby jego pupil wykonywał ciekawe sztuczki, którymi można pochwalić się przed znajomymi? Oczywiście im więcej ich zna, tym lepiej!
Zapotrzebowanie energetyczne psa zimą
Co należy zmienić w żywieniu naszego psa w czasie zimy? Co dodać, co odjąć i jak suplementować? O tym, jak linienie zwiększa zapotrzebowanie na białko i jak wykorzystać zimę, by odchudzić psa – opowiada specjalista w zakresie żywienia, dr Jacek Wilczak.