Dlaczego mówimy pieszczotliwie do psów?

Szczenięta reagują na pieszczotliwą mowę, ale dorosłe psy są bardziej wybredne. Francuscy naukowcy wykazali, że szczenięta pozytywnie reagują i chcą się bawić, kiedy puści im się nagranie zdań takich jak: „Kto jest dobrym pieskiem?”. Jednak dorosłe psy ignorowały taką przemowę.

Husky – żywioł nie do zatrzymania

Pies zaprzęgowy nie musi być ułożony, wyszkolony tak, aby świetnie wykonywał komendy „siad”, „waruj” lub chodził przy nodze na spacerze. Pies zaprzęgowy musi być w pewnym stopniu „nieokiełznany”, a jego przedstartowej adrenaliny i wyrzutu energii nie powinno się tłumić.

Jaką rybę może jeść pies?

Współcześnie pojawia się wiele niepewności i obaw w związku z pozyskiwaniem surowców oraz zanieczyszczeniem środowiska. Jednak ryba to nie powód do obaw, tylko dobre źródło pełnowartościowego białka o wielu zaletach!

Spaczony apetyt

Psy mają naturę włóczęgów, lubią podążać śladem atrakcyjnych zapachów. Podczas wędrowania zarówno polują, jak i zbierają i zjadają resztki znalezionego pokarmu. Nie jest dla nich niczym obrzydliwym zjadanie nadpsutych szczątków. Inaczej ma się sprawa w podejściu do tematu przez człowieka. Zabraniamy psom zjadania z ziemi czegokolwiek, co nie pochodzi z naszej smakołykowej saszetki.

Dlaczego pies szczeka?

Czy da się oduczyć psa szczekania? Gdzie leży przyczyna nadmiernej wokalizacji i jak znaleźć kompromis we wspólnej komunikacji opowiadają behawioryści Zosia Zaniewska-Wojtków i Piotr Wojtków.

Owoce i warzywa w diecie psa

Chociaż podstawą psiej diety musi pozostać mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego, warzywa i owoce to ciekawy dodatek, ze względu na wartość odżywczą, zawartość związków biologicznie czynnych oraz włókna pokarmowego – przekonuje dr Jacek Wilczak.
Fot. Tamas Pap

Czy psy rozumieją nasze emocje?

Okazuje się, że psy odczytują z twarzy – bądź pysków – ważne pod względem społecznym informacje w podobny sposób jak ludzie, koncentrując się przede wszystkim na oczach.

Jak wybrać odpowiedniego catsittera? Praca catsittera od kuchni

Praca catsittera staje się w Polsce coraz bardziej popularna. I nie ma w tym nic dziwnego, że chętnie z takich usług korzystamy. Pozostawienie pupila na czas wyjazdu opiekunów, często przysparza nam mniej lub więcej stresu. Jeśli nie mamy blisko zaufanej osoby, która mogłaby się zaopiekować kotem w trakcie naszej nieobecności, nasz kot nie jest przyzwyczajony do podróży i najlepiej czuje się w domu, to…catsitter jest fantastyczną opcją! Istotne jest jednak, żeby catsitter był osobą polecaną i zaufaną. Jak znaleźć odpowiednią osobę podpowie Wam dziś Magda Chowaniec – dyplomowana kocia behawiorystka oraz catsitterka. Magdę możecie kojarzyć z popularnego profilu na Instagramie @kociologia, gdzie uczy jak prawidłowo opiekować się kotami.

Czy Twój pies cierpi z powodu bólu brzucha? Zobacz, jak mu pomóc!

Ból brzucha u psa to jeden najczęstszych nieswoistych objawów, który towarzyszy szeregowi różnych chorób – począwszy od problemów żołądkowo-jelitowych, poprzez nowotwory, aż po problemy ortopedyczne. W każdej dziedzinie medycyny może pojawić się tzw. „ostry brzuch” jako niespecyficzny objaw choroby. Niektóre z nich są łagodne, ale inne mogą być zagrożeniem dla życia zwierzęcia.

Jack russell terrier – siła charakteru

Choć nosi imię swego twórcy, osoby duchownej, sam do świętych bynajmniej nie należy! To wszędobylski zawadiaka i uroczy łobuziak – nie ma takiej dziury, do której by nie wlazł, ani przeszkody, której by nie pokonał – czy to wspinając się, czy podkopując.